Pazar, Nisan 05, 2020

Metin2 Görev Dizilerini (Görevleri) Açıp Kapatma Nasıl Yapılır?

Metin2'de oyun içerisinde level atladıkça yeni görevler alınıyor. Yeni görev alındıkça da ekranın solunda mektup işaretinde görevler çıkmış oluyor. Bu işaretler gün geçtikçe artıyor ve neredeyse tüm ekranı kaplıyor diyebiliriz. Bu bakımdan oyuncular bu mektup işaretlerini tamamen ekrandan kaldırmak istiyorlar. Peki bunu nasıl yapabiliriz şimdi onu anlatalım.

METİN2 GÖREVLERİ AÇIP KAPAMA NASIL YAPILIR?


Arkadaşlar oyun içerisindeyken yukarıda gördüğünüz gibi ekranın solunda mektup işaretinde görev listesi yer alır. İşte bunu kaldırmak için klavyeden "CTRL+Q" işaretlerine basmanız gerekmektedir. Yani oyun içerisindeyken öncelikle ctrl'ye basılı tutun. Ardından q harfine basın. Böylelikle o görev işareti ekrandan silinmiş olur.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi görev dizinini ctrl+q ile kaldırmış olursunuz. Eğer tekrardan ctrl+q 'ya basarsanız bu görev listesi tekrar ekranda gözükmüş olur.

KISACASI: CTRL+Q ile görevleri açıp kapatabilirsiniz. Ekranda gözükmesinden rahatsızlık duyuyorsanız CTRL+Q yapıp bunları kapatabilirsiniz.

İyi oyunlar dileriz.


Metin 2 bilgi paylaşımlarını beğendiyseniz lütfen sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız. Teşekkürler...

2 yorum:

  1. Ekranda görev yeri yok Ctrl Q ye basıyorum görev yeri hala açılmıyor lütfen yardım edermisiniz

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tüm görevleri bitirdiyseniz gözükmeyebilir. Ama çıkması lazım bizzat bizde bu şekilde açılıyor. Birde C harfine basıp oradan da açılıyordu sanırım. C'ye basın hocam sonra alttaki kısımdan en sağdakini açın, burada da görevler listeleniyor.

      Sil